Szosowe rowery elektryczne

Elektryczne rowery szosowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą czerpać jak najwięcej przyjemności z podróżowania jednośladem. Te idealnie sprawdzą się nie tylko na krótkich miejskich dystansach, ale również w trudnych warunkach podczas wycieczek krajoznawczych. Elektryczne rowery pozwalają na osiągnięcie dużych prędkości, świetnie sprawdza się również w czasie jazdy po górzystych terenach. Modele elektryczne świetnie nadadzą się zarówno na jazdę po asfalcie jak i po szutrach.

Szosa elektryczna - co warto wiedzieć o tych modelach?

Elektryczne rowery szosowe to modele z elektrycznym układem wspomagania. Dzięki temu rower ma znacznie więcej mocy, poruszanie się nim jest łatwiejsze, co jest szczególnie zauważalne w trudnych terenach, na których często trzeba podjeżdżać pod górkę.

Elektryczne rowery powstały z myślą o osobach, które chcą cieszyć się komfortem jazdy, niezależnie od okoliczności czy warunków atmosferycznych (wiejący wiatr utrudnia jazdę na klasycznym rowerze, z czym w przypadku wariantów elektrycznych nie ma większego problemu).

Jak zbudowane są rowery szosowe elektryczne?

Szosowy rower elektryczny pod wieloma względami podobny jest do swojego klasycznego odpowiednika, choć oczywiście jak łatwo się domyślić występują między nimi również istotne różnice. Modele elektryczne zbudowane są z:

 • ramy rowerowej - jej konstrukcja jest nieco inna od tej w standardowym rowerze. Wynika to z tego, ze elektryczna szosa musi być mieć optymalnie rozłożony akumulator i silnik;
 • silnika - ten w zależności od rodzaju roweru może mieć różną moc, masę i wydajność. Standardem w większości modeli elektrycznych rowerów są silniki montowane centralnie lub w piaście;
 • akumulatora - to bardzo ważny element roweru, gdyż to właśnie z niego jednoślad czerpie swoją moc. Akumulatory podobnie jak silniki w elektrycznych modelach mogą być różne pod względem rozmiaru, położenia, kształtu oraz pojemności. Warto zwrócić uwagę na liczbę watogodzin znajdujących się na akumulatorze - ta wartość będzie miała duży wpływ na prędkość i dystans jazdy przy jeździe ze wspomaganiem;
 • kontrolera - to interfejs do kontroli nad rowerem. Znajdują się na nim przyciski przeznaczone do włączania i wyłączania układu napędowego, zmiany trybu wspomagania itp.
 • wyświetlacza w podstawowej wersji ukazującego poziom naładowania i aktualny tryb pracy. W zależności od modelu roweru elektrycznego może mieć on jeszcze inne dodatkowe funkcje takie jak np.śledzenie aktywności, wyświetlanie danych jazdy, tworzenie map jazdy, wskaźnik prędkości.

Elektryczna kolarzówka to idealny wybór dla osób chcących jeździć jednośladem komfortowo niezależnie od warunków. To dobry sposób na to, by móc prawdziwe, bez nadmiernego wysiłku cieszyć się przyjemnością jazdy nawet na dość długich dystansach.

Rower szosowy elektryczny - na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Osoby, dla których szosowe rowery elektryczne to nowość powinny zapoznać się z kilkoma istotnymi pojęciami z nimi związanymi - dzięki ich znajomości bez problemu wybiorą jednoślad idealnie dopasowany do ich potrzeb. To ważne, ponieważ jest to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania roweru elektrycznego. Przy wyborze jednośladu należy mieć na uwadze parametry takie jak:

 • moment obrotowy - to jednostka siły w silniku decydująca o zdolności do przekazania mocy w jednej chwili. Nie zawsze wysoka wartość momentu obrotowego to dobry wybór. Wysoki moment obrotowy sprawdzi się przy jeździe na stromych podjazdach i przy żwawym przyspieszaniu. Za to rowery z mniejszym momentem będą pracowały zdecydowanie płynniej, jednak tylko w odpowiednich warunkach;
 • moc -w przypadku rowerów elektrycznych zgodnie z przepisami nie może przekraczać 250 W. Moc należy dobierać w zależności od swoich preferencji;
 • pojemność akumulatora im większa, tym lepiej. Wyrażona jest w watogodzinach i wskazuje maksymalną pojemność akumulatora, co przekłada się na czas jego pracy; • cykle ładowania - im więcej cykli, tym dłużej będzie można cieszyć się akumulatorem, zanim niezbędna będzie jego wymiana;
 • zasięg informuje o tym, jaki dystans można przejechać na jednym ładowaniu akumulatora. Warto jednak pamiętać o tym, że to tylko orientacyjna wartość, ponieważ na zasięg ma wpływ wiele czynników takich jak nawierzchnia, ukształtowanie terenu, wiatr, sposób jazdy, masa rowerzysty czy ciśnienie opon. Jeżeli rower elektryczny ma za mały zasięg, w większości można pokusić się o zainstalowanie dodatkowego akumulatora wydłużającego dystans jazdy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szosowych rowerów elektrycznych. Dysponujemy wieloma bardzo różnymi modelami, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb.

Dlaczego warto wybrać elektryczny rower szosowy?

Daleki dystans do przejechania, a może trudny teren górski? Rower elektryczny szosowy to dobry wybór w każdym przypadku. To dzięki niemu można prawdziwie cieszyć się przyjemnością jazdy niezależnie od warunków. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tu każdy znajdzie idealne rowery elektryczne szosowe dla siebie.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
 1. TANIEJ Nowy Kup na raty
  13 099,00 zł 12 785,11 zł
 2. TANIEJ Nowy Kup na raty
  11 199,00 zł 10 930,37 zł
 3. TANIEJ Kup na raty
 4. TANIEJ Nowy Kup na raty
  13 999,00 zł 13 662,96 zł
 5. Kup na RATY 0%
 6. Kup na RATY 0%
 7. TANIEJ Kup na raty
  14 999,00 zł 14 090,63 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14 999,00 zł
 8. TANIEJ Kup na raty
  16 799,00 zł 15 780,31 zł
 9. Kup na RATY 0%
 10. Kup na RATY 0%
 11. Kup na RATY 0%
 12. Kup na RATY 0%
 13. Kup na RATY 0%
 14. Kup na RATY 0%
 15. Kup na RATY 0%
 16. Kup na RATY 0%
 17. Kup na RATY 0%
 18. Kup na RATY 0%
 19. Kup na RATY 0%
 20. Kup na RATY 0%
 21. Kup na RATY 0%
 22. Kup na RATY 0%
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę