Szosowe rowery elektryczne

Elektryczne rowery szosowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą czerpać jak najwięcej przyjemności z podróżowania jednośladem. Te idealnie sprawdzą się nie tylko na krótkich miejskich dystansach, ale również w trudnych warunkach podczas wycieczek krajoznawczych. Elektryczne rowery pozwalają na osiągnięcie dużych prędkości, świetnie sprawdza się również w czasie jazdy po górzystych terenach. Modele elektryczne świetnie nadadzą się zarówno na jazdę po asfalcie jak i po szutrach.

Szosa elektryczna - co warto wiedzieć o tych modelach?

Elektryczne rowery szosowe to modele z elektrycznym układem wspomagania. Dzięki temu rower ma znacznie więcej mocy, poruszanie się nim jest łatwiejsze, co jest szczególnie zauważalne w trudnych terenach, na których często trzeba podjeżdżać pod górkę.

Elektryczne rowery powstały z myślą o osobach, które chcą cieszyć się komfortem jazdy, niezależnie od okoliczności czy warunków atmosferycznych (wiejący wiatr utrudnia jazdę na klasycznym rowerze, z czym w przypadku wariantów elektrycznych nie ma większego problemu).

Jak zbudowane są rowery szosowe elektryczne?

Szosowy rower elektryczny pod wieloma względami podobny jest do swojego klasycznego odpowiednika, choć oczywiście jak łatwo się domyślić występują między nimi również istotne różnice. Modele elektryczne zbudowane są z:

 • ramy rowerowej - jej konstrukcja jest nieco inna od tej w standardowym rowerze. Wynika to z tego, ze elektryczna szosa musi być mieć optymalnie rozłożony akumulator i silnik;
 • silnika - ten w zależności od rodzaju roweru może mieć różną moc, masę i wydajność. Standardem w większości modeli elektrycznych rowerów są silniki montowane centralnie lub w piaście;
 • akumulatora - to bardzo ważny element roweru, gdyż to właśnie z niego jednoślad czerpie swoją moc. Akumulatory podobnie jak silniki w elektrycznych modelach mogą być różne pod względem rozmiaru, położenia, kształtu oraz pojemności. Warto zwrócić uwagę na liczbę watogodzin znajdujących się na akumulatorze - ta wartość będzie miała duży wpływ na prędkość i dystans jazdy przy jeździe ze wspomaganiem;
 • kontrolera - to interfejs do kontroli nad rowerem. Znajdują się na nim przyciski przeznaczone do włączania i wyłączania układu napędowego, zmiany trybu wspomagania itp.
 • wyświetlacza w podstawowej wersji ukazującego poziom naładowania i aktualny tryb pracy. W zależności od modelu roweru elektrycznego może mieć on jeszcze inne dodatkowe funkcje takie jak np.śledzenie aktywności, wyświetlanie danych jazdy, tworzenie map jazdy, wskaźnik prędkości.

Elektryczna kolarzówka to idealny wybór dla osób chcących jeździć jednośladem komfortowo niezależnie od warunków. To dobry sposób na to, by móc prawdziwe, bez nadmiernego wysiłku cieszyć się przyjemnością jazdy nawet na dość długich dystansach.

Rower szosowy elektryczny - na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Osoby, dla których szosowe rowery elektryczne to nowość powinny zapoznać się z kilkoma istotnymi pojęciami z nimi związanymi - dzięki ich znajomości bez problemu wybiorą jednoślad idealnie dopasowany do ich potrzeb. To ważne, ponieważ jest to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania roweru elektrycznego. Przy wyborze jednośladu należy mieć na uwadze parametry takie jak:

 • moment obrotowy - to jednostka siły w silniku decydująca o zdolności do przekazania mocy w jednej chwili. Nie zawsze wysoka wartość momentu obrotowego to dobry wybór. Wysoki moment obrotowy sprawdzi się przy jeździe na stromych podjazdach i przy żwawym przyspieszaniu. Za to rowery z mniejszym momentem będą pracowały zdecydowanie płynniej, jednak tylko w odpowiednich warunkach;
 • moc -w przypadku rowerów elektrycznych zgodnie z przepisami nie może przekraczać 250 W. Moc należy dobierać w zależności od swoich preferencji;
 • pojemność akumulatora im większa, tym lepiej. Wyrażona jest w watogodzinach i wskazuje maksymalną pojemność akumulatora, co przekłada się na czas jego pracy; • cykle ładowania - im więcej cykli, tym dłużej będzie można cieszyć się akumulatorem, zanim niezbędna będzie jego wymiana;
 • zasięg informuje o tym, jaki dystans można przejechać na jednym ładowaniu akumulatora. Warto jednak pamiętać o tym, że to tylko orientacyjna wartość, ponieważ na zasięg ma wpływ wiele czynników takich jak nawierzchnia, ukształtowanie terenu, wiatr, sposób jazdy, masa rowerzysty czy ciśnienie opon. Jeżeli rower elektryczny ma za mały zasięg, w większości można pokusić się o zainstalowanie dodatkowego akumulatora wydłużającego dystans jazdy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szosowych rowerów elektrycznych. Dysponujemy wieloma bardzo różnymi modelami, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb.

Dlaczego warto wybrać elektryczny rower szosowy?

Daleki dystans do przejechania, a może trudny teren górski? Rower elektryczny szosowy to dobry wybór w każdym przypadku. To dzięki niemu można prawdziwie cieszyć się przyjemnością jazdy niezależnie od warunków. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tu każdy znajdzie idealne rowery elektryczne szosowe dla siebie.

Podbijające rynek rowerowy e-bike’i są dzisiaj coraz częściej dostępne w segmencie każdym segmencie, także szosowym. W tej kategorii znajdziesz dla siebie szybką i wydajną maszynę do śmigania po asfalcie. Z pomocą silnika elektrycznego pomoże Ci pokonywać podjazdy, czy przemierzać dłuższe trasy, niż do tej pory.

Dodatkowa moc na asfalcie - rowery szosowe elektryczne

Podobnie jak klasyczna kolarzówka rowery szosowy elektryczne przystosowano do sprawnej jazdy po drogach. Swoją budową nie odbiegają znacząco od ich odpowiedników bez silnika. Posiadają w pełni sztywną ramę, charakterystyczną kierownicę typu baranek, czy koła z gładkimi oponami. Elektryczny rower szosowy musi być też wyposażony w dodatkowy napęd zapewniający wspomaganie. Składa się on z: silnika, zasilającej go baterii i systemu sterowania z jakiegoś rodzaju kontrolerem umożliwiającym regulację chociażby poziomu wspomagania. Wysokiej klasy rowery szosowe elektryczne posiadają w pełni zintegrowane z ramą elementy napędu. Silnik umieszczony jest centralnie, w miejscu suportu, a bateria ukryta jest w dolnej rurze ramy. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie nisko położonego środka ciężkości i pewne prowadzenie wyraźnie cięższego od analogowego roweru e-bike’a. Centralny silnik, w jaki może być wyposażona elektryczna kolarzówka ceniony jest też za zapewnienie najbardziej naturalnego wsparcia, w porównaniu do rozwiązań wykorzystujących silnik w kole. Elektryczne rowery szosowe to najczęściej modele o geometrii długodystansowej - endurance. Są one wygodne dla początkujących i podczas jazdy na dalekich trasach. Występują jednak także bardziej sportowe odmiany, czy e-gravele dla miłośników jazdy również poza asfaltem. Dla zwolenników jazdy z prostą kierownicą dostępne są także elektryczne rowery fitness.

Co daje szosowy rower elektryczny?

Jak każdy jednoślad ze wspomaganiem szosowy rower elektryczny pozwala jechać szybciej, dalej, czy wyżej, przy mniejszym poziomie wysiłku. Skorzystać z tych zalet mogą osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Rowerzyści nastawieni bardziej na turystykę, rekreacyjną jazdę, czy początkujący, z łatwością pokonają na nich podjazdy, czy dłuższe niż dotychczas trasy. Bardziej doświadczonym zawodnikom i osobom wytrenowanym szosowy rower elektryczny może nawet pomóc w treningu. Na przykład ułatwi wykonywanie jednostek o niskim poziomie intensywności w terenie obfitującym w podjazdy, gdzie wspomaganie pomoże zapobiec wykraczaniu poza ustalony na danym treningu próg mocy, czy tętna.

Na to zwróć uwagę wybierając rower szosowy elektryczny?

Najistotniejsze elementy, na jakie trzeba zwrócić uwagę decydując się na rower szosowy elektryczny dotyczą oczywiście jego systemu wspomagania. Omówione wyżej umiejscowienie silnika ma duży wpływ na wrażenia z jazdy i sposób wsparcia. Typowo szosowe rowery elektryczne, zwłaszcza te o nieco bardziej sportowym charakterze, nie odznaczają się pokaźną pojemnością akumulatora, czy mocnym silnikiem. Decyduje to odpowiednio o zasięgu jazdy ze wspomaganiem, czy maksymalnej sile wsparcia przez silnik. Taki dobór tych elementów stanowi jednak kompromis dla zachowania masy całego roweru na pożądanym poziomie. Poza tymi elementami, wybierając rower szosowy elektryczny warto kierować się oczywiście odpowiednim rozmiarem, i klasą osprzętu, w zależności od założonego budżetu.

Czy warto kupić rower elektryczny szosowy?

Dodatkowe waty, pochodzące ze wspomagania sprawiają, że rower elektryczny szosowy to świetne narzędzie, otwierające dostęp do jazdy z mniejszym wysiłkiem. Rowery elektryczne szosowe nie różnią się pod tym względem od innych e-bike’ów. Jednak ich ukierunkowanie na jazdę po asfalcie przemówi najbardziej do osób wybierających trasy prowadzące po szosach i dobrej jakości nawierzchniach. Rower elektryczny szosowy pomoże zwiększyć tempo i dystans jazdy, np. wyrównując możliwości z bardziej wytrenowanymi partnerami treningowymi.

Dobrze wykorzystany sprawdzi się jako narzędzie do ćwiczeń, budowania formy i zwiększania własnych możliwości, albo pomoże zniwelować ograniczenia ciała. Rowerzyści niezainteresowani natomiast sportową stroną kolarstwa, świetnie będą się z nim bawić podczas łatwiejszego pokonywania tras turystycznych wycieczek.

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
 1. TANIEJ Nowy Kup na raty
  Rower elektryczny GT eGrade Bolt 2024 Rower elektryczny GT eGrade Bolt 2024
  13 099,00 zł 11 506,60 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 11 506,60 zł
 2. TANIEJ Nowy Kup na raty
  Rower elektryczny GT eGrade AMP 2024 Rower elektryczny GT eGrade AMP 2024
  13 999,00 zł 13 662,96 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 13 662,96 zł
 3. TANIEJ Nowy Kup na raty
  Rower elektryczny GT eGrade Current 2024 Rower elektryczny GT eGrade Current 2024
  11 199,00 zł 9 837,33 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 9 837,33 zł
 4. TANIEJ Nowy Kup na raty
  Rower elektryczny Octane One e-GRD Rower elektryczny Octane One e-GRD
  17 499,00 zł 11 999,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 11 999,00 zł
 5. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale SuperSix EVO NEO 1 2021
 6. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale SuperSix EVO NEO 2 2021
 7. TANIEJ Kup na raty
  Rower elektryczny Cannondale SuperSix EVO NEO 3 2021 Rower elektryczny Cannondale SuperSix EVO NEO 3 2021
  21 999,00 zł 21 739,19 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21 999,00 zł
 8. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale Quick NEO 2021
 9. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale Quick NEO EQ 2021 Rower elektryczny Cannondale Quick NEO EQ 2021
 10. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale Quick NEO 2 SL 2021
 11. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Cannondale Quick NEO 2 SL Remixte 2021 Rower elektryczny Cannondale Quick NEO 2 SL Remixte 2021
 12. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Specialized Turbo Creo SL Expert 2022 Rower elektryczny Specialized Turbo Creo SL Expert 2022
 13. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Specialized Turbo Creo SL Expert Evo 2022
 14. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Specialized Turbo Creo SL Comp Carbon EVO 2022 Rower elektryczny Specialized Turbo Creo SL Comp Carbon EVO 2022
 15. TANIEJ Kup na raty
  Rower elektryczny Cannondale Topstone Neo SL 2 2023
  14 999,00 zł 14 090,63 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 14 999,00 zł
 16. TANIEJ Kup na raty
  Rower elektryczny Cannondale Topstone Neo SL 1 2023
  16 799,00 zł 15 780,31 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 16 799,00 zł
 17. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny damski Marin Fairfax E ST
 18. Kup na RATY 0%
  Rower elektryczny Marin Fairfax E
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę