24 cale: 120 - 145 cm

Jazda na rowerze to świetna zabawa i dzieci dobrze o tym wiedzą. Rower musi być jednak dostosowany do warunków, w jakich jest użytkowany, do wieku, a przede wszystkim wzrostu dziecka. Ten ostatni parametr jest decydujący podczas wyboru konkretnego modelu. W naszym asortymencie znajdują się rowery z 24-calowymi kołami, które przeznaczone są dla młodego pokolenia o wzroście od 120 do 145 cm.

Rower dziecięcy 24 cale - idealny dla dzieci w wieku od lat 8 do 11

Rower 24 cale jest przeznaczony dla dzieci o wzroście od 120 do 145 cm. Jest to zatem decydujący czynnik, jeśli chodzi o zakup roweru. Dzieci jednak zwracają uwagę na inne aspekty, a że jest to już dość samodzielne młode pokolenie, to może zdecydować o kolorze, rozmiarze opon czy dodatkowym wyposażeniu, dzięki któremu rower stanie się wyjątkowy.

W naszej ofercie znajdują się rowery różnych producentów, wśród których można znaleźć renomowane marki. Rower dziecięcy 24 cale dla dziewczynki może być w kolorze, który przyciągnie uwagę każdego.

Chłopcy preferują ciemniejsze barwy, choć nie może zabraknąć na nich ciekawych motywów. Jeśli dziecko będzie jeździć po nawierzchni asfaltowej, to najlepszym rozwiązaniem będzie rower z uniwersalnymi oponami. W przypadku gdy dzieci wraz z dorosłymi będą przemierzać trudniejsze tereny, to wówczas warto wybrać rower dziecięcy 24 cale z oponami o grubości 2,6 cali.

Rower dla dzieci 24 cale - jaki wybrać?

Choć dzieci uwielbiają piękne przedmioty, to jednak rower oprócz idealnego koloru i ciekawego designu musi też spełniać wszystkie wymagania. Do wyboru są rowery dla dzieci 24 cale o różnej budowie, dzięki czemu jedne sprawdzą się na leśnych szlakach, a inne będą idealne do jazdy miejskiej.

W trudnych warunkach najlepiej sprawdzą się rowery dziecięce 24 cale MTB lub modele górskie. Dostępne są też rowery crossowe, które charakteryzują się specyficznym kształtem, ale mają zastosowanie uniwersalne. Sprawdzą się zatem na górskich szlakach, jak i na ścieżkach rowerowych. Dobrze też wybrać lekki rower dla dziecka 24 cale i w takim przypadku aluminiowa rama będzie dobrym rozwiązaniem.

Dodatkowo takie modele są odporne na korozję i wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Lżejszy rower dziecko będzie mogło z łatwością wnieść na piętro. Rower dla dzieci 24 cale musi być wykonany z wytrzymałych komponentów. Ważne są solidne przerzutki, ale też i dobrej jakości hamulce, które pozwolą na bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Rower dla dziewczynki 24 cale - jakie akcesoria powinien posiadać?

Dziewczęta są bardziej wyczulone na estetykę, dlatego też ich wymarzony rower musi być w odpowiednim kolorze. Nie może też zabraknąć dodatków, dzięki którym stanie się on nie tylko praktyczniejszy, ale i ładniejszy. Rower dla dziewczynki 24 cale powinien być przystosowany przede wszystkim do umiejętności dziecka.

Choć rozmiar ramy i kół ma największe znaczenie, to akcesoria odgrywają bardzo istotną rolę. Rower dla dziewczynki 24 cale powinien posiadać osłonkę na łańcuch, dzięki czemu dłuższa spódniczka czy sukienka nie wkręcą się i nie zastopują dalszej jazdy. Przyda się też nóżka, by dziecko mogło bezpiecznie postawić rower, a nie rzucić go na chodnik. Niezbędny będzie też dzwonek, ale i błotniki, które uchronią dziewczynkę przed ochlapaniem i zabrudzeniem ubrań. Rower 24 cale dla dziewczynki powinien być wyposażony także w bagażnik, na którym dziecko może umieścić plecak lub ulubione zabawki.

Rowery 24 cale dla chłopca - bezpieczeństwo przede wszystkim

Chłopcy mają znacznie więcej energii, dlatego też rower powinien być solidny z wytrzymałymi komponentami. Rowery 24 cale dla chłopca powinny być wyposażone w przerzutki renomowanej marki. W niektórych modelach manetki obrotowe, którymi zmienia się biegi, są ulokowane tak, by dziecko nie musiało zdejmować rąk z kierownicy.

Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdzi. Najlepiej jest wypróbować różne opcje, choć dla chłopców w wieku od lat 8 do 11 polecane są modele najprostsze, a tym samym najłatwiejsze w obsłudze. Chłopcy lubią szybką jazdę, a więc hamulce w rowerze muszą być wytrzymałe. Rowery 24 cale dla chłopca najczęściej występują w prostej kombinacji.

Zastosowany jest hamulec w pedałach w połączeniu z przednim hamulcem, który obsługuje się przy kierownicy. Dostępne są też bardziej zaawansowane rozwiązania, a mianowicie stosuje się z przodu i z tyłu hamulce szczękowe. Rower dla chłopca 24 cale powinien być dostosowany do stylu jazdy dziecka i jego upodobań. Warto rozważyć kilka opcji i sprawdzić, które z nich będą przydatne, a z których można zrezygnować.

Rower 24 cale dla dziewczynki i chłopca - podsumowanie

Rower 24 cale dla dziewczynki może różnić się jedynie kolorystyką od roweru dla chłopca. Ważne jest to, by dopasować go do wzrostu i umiejętności malucha. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a więc nie wolno zapomnieć o wysokiej jakości osprzęcie i dodatkowym wyposażeniu. Jazda na rowerze to znakomity sposób, by zachęcić młodzież do aktywności. Można urządzać sobie wspólne rodzinne wycieczki, ale też i mieć znakomitą frajdę z przyjaciółmi.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę
 1. Kup na RATY 0%
 2. Kup na RATY 0%
 3. Kup na RATY 0%
 4. TANIEJ Kup na raty
  2 199,00 zł 1 985,29 zł
 5. TANIEJ Kup na raty
  1 949,00 zł 1 760,20 zł
 6. Nowy Kup na RATY 0%
 7. TANIEJ Kup na raty
  7 999,00 zł 7 556,66 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7 999,00 zł
 8. Kup na RATY 0%
 9. TANIEJ Kup na raty
 10. Kup na RATY 0%
 11. Kup na RATY 0%
 12. Kup na RATY 0%
 13. Kup na RATY 0%
 14. Kup na RATY 0%
 15. Nowy Kup na RATY 0%
  1 499,00 zł
  Darmowa dostawa
 16. Nowy Kup na RATY 0%
  1 499,00 zł
  Darmowa dostawa
 17. Kup na RATY 0%
 18. Kup na RATY 0%
 19. Kup na RATY 0%
  1 499,00 zł
  Darmowa dostawa
 20. Kup na RATY 0%
  1 499,00 zł
  Darmowa dostawa
 21. TANIEJ Kup na raty
  4 598,99 zł 3 749,56 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 4 598,99 zł
 22. Kup na RATY 0%
 23. Kup na RATY 0%
 24. Kup na RATY 0%
 25. Kup na RATY 0%
 26. Kup na RATY 0%
 27. TANIEJ Kup na raty
  3 349,00 zł 3 146,76 zł
Zobacz jako Siatka Lista
Strona
na stronę