Czapki na rower

Czapki rowerowe - podnoszący komfort element kolarskiego stylu

W kolarstwie szosowym czapki rowerowe są częstym widokiem. Ten charakterystyczny element garderoby pełni ważne funkcje dla jej użytkownika, z czym bezpośrednio wiąże się jego budowa. Ponadto czapka kolarska niejednokrotnie jest rzeczą podkreślającą styl i charakter jej użytkownika. Wysoko zadarty daszek i kolorowe materiały są tego nieodzowną częścią.

Tego typu czapki podnoszą wygodę uprawiania sportu latem. Na zimniejsze dni czapki rowerowe przyjmują inne formy. Wykonane są z termoaktywnych materiałów i osłaniają uszy, przez co pozwalają zachować odpowiedni komfort termiczny i chronią głowę przed chłodnym powietrzem. Nawet zimą w ujemnych temperaturach. W zależności od pogody sprawdzi się zatem inna czapeczka rowerowa i można wybrać odpowiedni model do każdej pory roku.

Co daje czapka rowerowa z daszkiem?

Tradycyjna czapka rowerowa jest dosyć płytka i posiada wbudowany z przodu daszek. Jego charakterystyczny, niemal półokrągły kształt i sztywna konstrukcja wynikają bezpośrednio z pełnionych przez niego funkcji. Cała czapeczka kolarska pod kask pomaga odprowadzać pot, chroni przed przewianiem, czy przed… owadami. Podczas intensywnego wysiłku, jaki ma miejsce na rowerze, równie intensywnie się pocimy. Dlatego nakrycie głowy wyraźnie podnosi komfort. Każdy aktywny sportowiec zna nieprzyjemne uczucie wynikające z kropli potu spływającego do oczu. Nakrycie głowy jest w stanie mocno to ograniczyć, w szczególności czapka rowerowa z daszkiem. Ponadto daszek osłania od góry oczy przed padającymi promieniami słońca, a po zmianie pogody także przed deszczem.

W taki sposób czapka rowerowa pokazuje swoje zalety. Innym atutem może być po prostu większa wygoda noszenia kasku, który nie będzie przylegał bezpośrednio do głowy. Ogranicza to nieprzyjemne uczucie w jego kontakcie ze skórą, albo włosami. Pełnione przez to nakrycie głowy funkcje i długa tradycja jego wykorzystania sprawiają też, że niejednokrotnie jest on wykorzystywany jako po prostu stylowy dodatek do kolarskiego stroju. Zarówno barwy, jak i często umieszczane na daszkach logotypy przyciągają uwagę i pozwalają kolarzom personalizować swoje wyposażenie.

Na to zwróć uwagę wybierając czapki kolarskie:

Aby letnia czapka pod kask rowerowy w pełni spełniała swoją funkcję musi być wykonana z dobrej jakości materiałów i być dopasowana do użytkownika. Czapki kolarskie wykorzystują oddychające dzianiny, które zapewniają odpowiednią przewiewność - nie pozwalając na przegrzanie, i jednocześnie odprowadzają wilgoć, zapewniając komfort podczas wysiłku. Ich wykonanie z najwyższej jakości materiałów pozwala zachować te właściwości na równie najwyższym poziomie.

W kwestii doboru rozmiar czapki kolarskie zazwyczaj są mocno uniwersalne. Ich elastyczność pozwala na dopasowanie do szerokiego przedziału obwodu głowy. Jest on zwykle podawany przez producenta dla danego produktu. Dla lepszego dopasowania niektóre z nich występują w kilku rozmiarach - z podanymi przedziałami obwodu. W naszym sklepie tą informację znajdziesz w zakładce “Dobierz rozmiar” na stronie produktu. Ich uniwersalność dotyczy także doboru według płci. Czapki rowerowe pod kask występują najczęściej w wersji unisex.

Jaka czapka rowerowa pod kask na zimne dni?

Przed innymi wyzwaniami stoi odzież wykorzystywana w zimniejszym okresie roku. Czapka rowerowa pod kask noszona zimą, czy nawet jesienią, albo wczesną wiosną, musi zapewnić odpowiedni komfort termiczny. Dlatego okrywają one większą część głowy. W tym w szczególności uszy, ale także czoło i tylną część. W zależności od zastosowania, tego typu czapeczka rowerowa pod kask będzie przygotowana budową i materiałem na przejściowe pory roku, albo typowo na zimę. Te, wykorzystywane przy mniejszych chłodach mogą nawet być wyposażone w daszek. Typowo zimowe modele to natomiast pełne czapki oferujące pełne okrycie.

W przypadku zimowych modeli, jeszcze bardziej warto, aby czapka rowerowa pod kask była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Odprowadzanie wilgoci będzie kluczowe dla zachowania przyjemnej temperatury ciała i zapobiegania wychłodzeniu. Niektóre modele wyposażone są we wstawkę z windstopperem z przodu. Takie rozwiązanie dobrze chroni czoło przed podmuchami zimnego powietrza. Warto też, aby okrywała ona w pełni uszy. Niektóre modele posiadają otwór w tylnej części na przeprowadzenie kucyka.

Nowa czapka pod kask rowerowy? Sprawdź szeroką ofertę na Roweroza.pl

Jak widać, wysokiej jakości czapka pod kask rowerowy może pozytywnie wpłynąć na komfort jazdy i wykonywanych treningów. W naszym sklepie przygotowaliśmy ofertę najwyższej klasy modeli od czołowych producentów. Czapeczka pod kask rowerowy od marki Assos, czy Endura to gwarancja wysokiej jakości, sprawdzona przez szerokie grono rowerzystów na całym świecie. Znajdziesz tutaj modele w każdym wariancie - na każde warunki pogodowe. Wysokiej klasy czapka pod kask rowerowy spełni swoje zadanie przez długi czas i pozwoli zapomnieć o wielu, tak prostych do wyeliminowania, niedogodnościach.

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
 1. TANIEJ Kup na raty
  Czapka z daszkiem Assos Cap Czapka z daszkiem Assos Cap
  125,00 zł 124,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 125,00 zł
 2. TANIEJ Kup na raty
  Czapka zimowa Assos Winter Cap Czapka zimowa Assos Winter Cap
  220,00 zł 219,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 220,00 zł
 3. TANIEJ Kup na raty
  Opaska Assos wiosna/jesień Opaska Assos wiosna/jesień
  150,00 zł 149,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 150,00 zł
 4. TANIEJ Kup na raty
  Czapka Giro Ambient Skull Cap
  120,90 zł 102,77 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 120,90 zł
 5. Kup na RATY 0%
  Czapka z daszkiem Assos GTO Cap Czapka z daszkiem Assos GTO Cap
 6. Kup na RATY 0%
  Czapka Assos Robo Cap
  119,00 zł
 7. TANIEJ Kup na raty
  Czapka z daszkiem Assos Rain Cap
  195,00 zł 194,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 195,00 zł
 8. Kup na RATY 0%
  Czapka pod kask rowerowy Assos roboCap Czapka pod kask rowerowy Assos roboCap
 9. TANIEJ
  Czapka pod kask Fox Defender Skull
  75,65 zł 89,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 75,65 zł
 10. TANIEJ Kup na raty
  Czapka Endura Pro SL Winter
  149,00 zł 134,10 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 149,00 zł
 11. TANIEJ Kup na raty
  Czapka Endura BaaBaa Merino Skullcap II Czapka Endura BaaBaa Merino Skullcap II
  119,00 zł 107,10 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,00 zł
 12. Kup na RATY 0%
  Czapka Endura Pro SL Skull Cap
 13. Kup na RATY 0%
  Czapka zimowa Assos Robo Foil Czapka zimowa Assos Robo Foil
 14. Kup na RATY 0%
  Czapka Assos Robo Foil Spring/Fall Czapka Assos Robo Foil Spring/Fall
 15. Kup na RATY 0%
  Czapka Assos Robo Foil G2
 16. Kup na RATY 0%
  Czapka Giro Merino Seasonal Wool Cap
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę