26 cali: Powyżej 145 cm

Rower dziecięcy 26 cali - jednoślad dla dorastającej młodzieży

Wraz z dorastaniem, mali rowerzyści potrzebują coraz większych rowerów. Rower dziecięcy 26 cali to ostatni etap przed wkroczeniem na w pełni “dorosły” model. Dostosowany do młodzieży, pozwala im na wygodną i wydajną jazdę. Rower dziecięcy 26 cali zazwyczaj wyposażony jest porównywalnie do jego dorosłych odpowiedników, jednak rama w mniejszym rozmiarze pozwala znaleźć na nim odpowiednią pozycję nadal rosnącym dzieciom. Taki sprzęt to świetny sposób na aktywność na świeżym powietrzu, rekreacyjne wycieczki z rodziną, zabawy ze znajomymi, czy dojazdy do szkoły.

Na jaki wzrost rower dla dzieci 26 cali?

Odpowiednie dopasowanie roweru do wzrostu to jeden z najważniejszych aspektów decydujących o komfortowej jeździe. Rower 26 cali na jaki wzrost dziecka będzie najlepszy? Oczywiście zależy to od producenta, a także konkretnego modelu. Za bezpieczny i ogólny przedział można jednak przyjąć około 145-160 cm wzrostu. Niektóre modele mogą być nawet odpowiednie dla nieco niższych dzieci, albo wyższych. Rower dla dzieci 26 cali jest wyposażony w koła o średnicy 26”, skąd bierze swoją nazwę. Wielkość ramy będzie jednak oznaczona dużo mniejszą liczbą, na poziomie kilkunastu cali.

Poza samym wzrostem istotna jest również długość nogi, szczególnie dla osób mających go w bliskiej granicy podanego przedziału wartości. Na jej podstawie ustawia się wysokość siodełka. Może ona znacząco różnić się pomiędzy dziećmi o tym samym wzroście. Dlatego wybrany rower dla dziewczynki 26 cale może być dla niej mniej, lub bardziej odpowiedni niż dla chłopca o zbliżonej wysokości. Na ogół jednak rower dla dzieci 26 cali posiada szeroką możliwość dostosowania do wzrostu w podanym przedziale i powinien być dla takich użytkowników odpowiedni.

Co oferuje 26-calowy rower dla dzieci?

Typowy model z tego segmentu to rower górski dla dzieci 26 cali. Posiada on zatem 26-calowe koła z szerokimi oponami i często amortyzację. Rama wykonana jest zazwyczaj z aluminium i ma dopasowane do dziecięcej anatomii wymiary. Poziom zaawansowania może znacząco różnić się pomiędzy modelami. Od podstawowych rowerów, wyposażonych w podstawowy osprzęt, aż po w pełni wyposażone rowery MTB z pełnym zawieszeniem. Dla rosnących fanów zabawy w terenie.

Niezależnie od egzemplarza, każdy z nich zaoferuje masę frajdy z aktywności na świeżym powietrzu. Pozwoli zadbać o kondycję i odpowiedni rozwój mięśni, i kości. Ponadto pozytywnie wpłynie na kontakty międzyludzkie podczas wspólnych przejażdżek, a także pozwoli dziecku na samodzielność, np. podczas wykorzystania go do dojazdów do szkoły.

Jak wybierać rowery dla dzieci 26 cale? Na to zwróć uwagę:

Liczne elementy, którymi różnią się rowery dla dzieci 26 cale powodują, że można dobrać odpowiedni model do własnych wymagań i preferencji. Co szczególnie warto mieć na uwadze podczas zakupu:

 • Ramę roweru i jej wielkość. Lekka i dobrej jakości rama roweru nie tylko wpłynie na jego wagę, ale także będzie posiadała pożądane standardy, np. mocowania hamulców czy kół, albo miejsca montażowe do akcesoriów. Jej wielkość musi być oczywiście dobrana do wzrostu dziecka, którego przedział podawany jest przez producenta roweru. Występują również rowery dla dziewczynki 26 cali, które mają obniżoną górną rurę i są bardziej dopasowane do dziewczynek pod względem wymiarów.
 • Amortyzacja. Można wybierać pomiędzy rowerami bez amortyzatorów, hardtailami - z przednim widelcem amortyzowanym, a full suspension - z zawieszeniem z przodu i z tyłu. Do nieco ambitniejszej jazdy, dla maluchów zainteresowanych światem MTB warto zdecydować się na amortyzację powietrzną, która oferuje szersze możliwości ustawień i konfiguracji działania.
 • Rodzaj hamulców. Wynika z konstrukcji i możliwości danej ramy. Hamulce szczękowe - v-brake znajdziemy w podstawowych modelach. Ich zaletą będzie prosta obsługa i serwis. Natomiast hamulce tarczowe zaoferują większą siłę hamowania. Zwłaszcza w wersji hydraulicznej pozwolą także na precyzyjną jej modulację. Są też skuteczniejsze w zmiennych warunkach pogodowych, jak np. deszcz.
 • Układ napędowy. W tej kategorii występuje wiele typów konfiguracji układu napędowego. Wraz ze wzrostem klasy całego roweru będzie on coraz bardziej zbliżony, a nawet taki sam, jak w dzisiejszych rowerach górskich dla dorosłych. Obejmuje to jedną zębatkę z przodu, w połączeniu z kasetą o dużej rozpiętości z tyłu. To wszystko z mocną przerzutką ze sprzęgłem, oraz korbą w systemie dwuczęściowym. Mniej wymagających użytkowników w pełni zadowolą natomiast także inne układy, w tym z przednią przerzutką, które znacząco obniżą cenę całego roweru.
 • Wybierając rowery dla dzieci 26 cale nie można zapominać o zdaniu ich przyszłych użytkowników. Dopasowanie do wymagań i preferencji może odegrać istotną rolę w zachowaniu chęci do regularnej jazdy. Również pod względem wizualnym, inaczej można dobrać rower dla chłopca 26 cali, niż dla dziewczynki. W sklepie Roweroza.pl oferujemy szeroki asortyment rowerów dla dzieci, w każdym rozmiarze i w wielu konfiguracjach. Mamy coś dla każdego małego rowerzysty!
Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
 1. Nowy Kup na RATY 0%
  2 199,00 zł
  Darmowa dostawa
 2. TANIEJ Kup na raty
  7 999,00 zł 7 556,66 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 7 999,00 zł
 3. TANIEJ Kup na raty
  2 299,00 zł 2 075,33 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 075,33 zł
 4. TANIEJ Kup na raty
  7 499,00 zł 6 769,21 zł
 5. TANIEJ Kup na raty
  1 949,00 zł 1 760,20 zł
 6. Nowy
 7. Kup na RATY 0%
 8. Kup na RATY 0%
  2 199,00 zł
  Darmowa dostawa
 9. Nowy Kup na RATY 0%
 10. Kup na RATY 0%
 11. Kup na RATY 0%
 12. Kup na RATY 0%
 13. Kup na RATY 0%
 14. Kup na raty
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę