Etui na telefon

Uchwyt rowerowy na telefon - łatwy dostęp do smartfona

Smartfon podczas jazdy rowerem może pełnić wiele przydatnych funkcji. Może działać jako nawigacja, licznik, albo po prostu umożliwiać rozmowy telefoniczne. Uchwyt rowerowy na telefon pozwala na jego łatwe zamocowanie na rowerze. Tak, aby był dostępny pod ręką. Uchwyty do roweru na telefon występują w wielu wersjach. Różnią się sposobem montażu i oferowanymi funkcjonalnościami, które przypadną do gustu użytkownikom o innych preferencjach. Czym różnią się poszczególne modele i jak wybrać uchwyt rowerowy na telefon dla siebie:

Co oferuje dobry uchwyt na telefon na rower?

Uchwyt na telefon na rower przede wszystkim umożliwia korzystanie z jego ekranu w czasie jazdy. Wskazówki dojazdu, czy wyświetlanie prędkości, albo przejechanych kilometrów, będą przydatne w niejednej sytuacji. Aby to umożliwić uchwyt na telefon rowerowy musi zapewniać stabilność i bezpiecznie utrzymywać smartfon. Jego pewne utrzymywanie w miejscu jest ważne dla zachowania czytelności ekranu, co może ulegać pogorszeniu przez nadmiernie przenoszone wstrząsy. Dokładne dopasowanie do posiadanego modelu telefonu zapewnia natomiast jego bezpieczne utrzymanie i zapobiega wypadnięciu.

Ponadto pokrowiec rowerowy na telefon może zabezpieczyć go przed zabrudzeniami. Podczas jazdy w terenie, chroniąc przed błotem, czy po prostu w czasie deszczu. Takie zamknięcie, pomimo wodoszczelności powinno nadal posiadać możliwość sprawnej obsługi ekranu dotykowego. Dla niektórych użytkowników przydatny może się także okazać uchwyt na telefon na rower z możliwością dowolnego obracania. Np. podczas używania go do nawigacji łatwo będzie zmieniać pomiędzy pionowym, a poziomym wyświetlaniem.

Uchwyty do telefonu na rower - rodzaje

Różne rozwiązania posiadają odmienne systemy mocowań. Zarówno do roweru, jak i telefonu. Najpopularniejsze uchwyty do telefonu na rower można podzielić na:

 • Pokrowce na telefon do roweru. Mają formę zamykanej, elastycznej torebki, którą mocuje się na rowerze. Ich zaletą jest zabezpieczenie przed zabrudzeniami, stosunkowo niska waga i kompaktowość.
 • Etui z tworzywa sztucznego. Podobnie jak elastyczne pokrowce oferują szczelne zamknięcie. Są jednak wykonane z twardszego materiału, który dodatkowo chroni telefon przed uszkodzeniami podczas upadku.
 • Uchwyt rowerowy do telefonu wbudowany w torebkę na ramę. Sakwa mocowana jest na górnej rurze, zaraz za kierownicą. Takie umiejscowienie pozwala zachować czysty kokpit. Jednocześnie często oferuje dodatkową przestrzeń na przewożenie dodatkowych przedmiotów. Wybierając je należy jednak uwzględnić kształt ramy i wysokość wspornika kierownicy w celu odpowiedniego dopasowania do roweru.
 • Uchwyty rowerowe na telefon typu case. To zakładane “plecki” na telefon, jak typowe etui. Posiadają dodatkowy system mocowania z tyłu, którego drugą część umieszcza się na kierownicy, albo mostku. Zaletą takiego rozwiązania jest szybki i schludny montaż telefonu na rowerze. Jednak wadą będzie ograniczona kompatybilność - tylko z dedykowanymi modelami smartfonów. Telefon w takim uchwycie jest w pełni wystawiony na zabrudzenia i ewentualne opady.
 • Naklejane na telefon mocowania. To rozwiązanie podobne do poprzedniego, jednak część systemu montażowego od strony smartfona jest naklejany. Można zatem umieścić ją na dowolnym, posiadanym etui, które pasuje do dowolnego modelu.
 • Uchwyty do telefonu na rower regulowane. Występują jako ramki z regulowaną szerokością uchwytu, albo elastyczne gumki. Ich zaletą jest możliwość szybkiego montażu, jednak nie oferują żadnej ochrony urządzenia przed uszkodzeniem, czy złą pogodą.

Jaki rowerowy uchwyt na telefon wybrać?

Wybierając rowerowy uchwyt na telefon przede wszystkim warto poświęcić chwilę, aby zdecydować się na odpowiedni rodzaj. Każdy z systemów charakteryzuje się zaletami w innym zakresie, które mogą się przydać przy innym zastosowaniu. Osoby regularnie użytkujące smartfona na rowerze mogą rozważyć solidniejsze systemy, które zabezpieczą go przed warunkami zewnętrznymi.

Zamykane pokrowce na telefon do roweru przydadzą się też wielbicielom wypraw, ale i krótszych wycieczek. W takim zastosowaniu warto rozważyć modele wykonane z wodoodpornych materiałów. Bardziej kompaktowe rozwiązania polubią natomiast osoby używające sporadycznie smartfona do nawigacji. Np. kiedy posiadany komputer rowerowy zawiedzie, albo okaże się niewystarczający w nieznanej okolicy.

Ponadto wybrany rowerowy uchwyt na telefon musi być dopasowany do użytkowanego smartfona. Zazwyczaj podaje się maksymalny rozmiar telefonu w odniesieniu do przekątnej ekranu. W razie wątpliwości warto sprawdzić dokładniejsze wymiary. Cechą, na którą można zwrócić uwagę jest także możliwość poprowadzenia przewodów do urządzenia. W szczególności do ładowania, jeśli chcemy korzystać z zewnętrznego powerbanka umieszczonego w innym miejscu na rowerze.

Zwłaszcza w pełni zamknięte uchwyty na telefon do roweru mogą nie być wyposażone w takie otwory, inne mogą natomiast posiadać nawet miejsce wewnątrz na dodatkowe źródło zasilania.

Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
 1. TANIEJ Kup na raty
  Pokrowiec Topeak Smartphone Drybag 6-ekran 5-6 Pokrowiec Topeak Smartphone Drybag 6-ekran 5-6
  125,91 zł 139,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 139,90 zł
 2. TANIEJ Kup na raty
  Torba na telefon Blackburn Local Plus Top Tube Bag Torba na telefon Blackburn Local Plus Top Tube Bag
  101,92 zł 119,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 119,90 zł
 3. TANIEJ Kup na raty
  Pokrowiec Topeak Omni Ridecase Strap 4,5 Pokrowiec Topeak Omni Ridecase Strap 4,5
  143,91 zł 159,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 159,90 zł
 4. TANIEJ Kup na raty
  Torba z pokrowcem na telefon Topeak Bento Pack Torba z pokrowcem na telefon Topeak Bento Pack
  104,31 zł 115,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 115,90 zł
 5. TANIEJ Kup na raty
  Pokrowiec Ortlieb Safe-It M Transparent
  128,61 zł 142,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 142,90 zł
 6. TANIEJ Kup na raty
  Pokrowiec Ortlieb Safe-It L Transparent
  137,61 zł 152,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 152,90 zł
 7. TANIEJ Kup na raty
  Torba na ramę Basil Sport Design 1L Torba na ramę Basil Sport Design 1L
  119,90 zł 107,91 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 107,91 zł
 8. TANIEJ Kup na raty
  Pokrowiec Topeak Omni Ridecase DX 4,5 Pokrowiec Topeak Omni Ridecase DX 4,5
  206,91 zł 229,90 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 229,90 zł
 9. Kup na RATY 0%
  Uchwyt kamery Topeak Ridecase Mount RX Uchwyt kamery Topeak Ridecase Mount RX
 10. Kup na RATY 0%
  Pokrowiec Ortlieb Tablet Case M 10 Pokrowiec Ortlieb Tablet Case M 10
 11. Kup na RATY 0%
  Uchwyt na telefon Lezyne Phone Smart Vise Uchwyt na telefon Lezyne Phone Smart Vise
 12. Kup na RATY 0%
  Torba na ramę / telefon SKS Explorer Smart Torba na ramę / telefon SKS Explorer Smart
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę