Oleje i smary

Smar do łańcucha czy też oleje do łańcucha rowerowego to preparaty, bez których jazda rowerem z czasem stanie się niemożliwa. Prawidłowa konserwacja/smarowanie ruchomych elementów w rowerze jest nader istotne. Części rowerowe wykonane są na ogół ze stali lub aluminium i poddawane są dużym obciążeniom - aby wydłużyć ich żywotność oraz zwiększyć precyzję ich pracy (minimalizując tarcie występujące na ich styku) należy pokrywać je substancjami obniżającymi opór. Pomijając łożyska, najważniejszym elementem w tej rowerowej układance jest łańcuch i wszystko co z nim współpracuje (kaseta lub wolnobieg, zębatki mechanizmu korbowego oraz kółeczka przerzutki). Łańcuch w rowerze powinien być dokładnie nasmarowany specjalnym olejem do łańcucha, ogniwko po ogniwku. Po nałożeniu kropelki oleju na każde z ogniw łańcucha i przejechaniu kilkunastu kilometrów, należy usunąć nadmiar oleju czystą szmatką. Najlepsze smary do łańcuchów produkowane są przez firmy: Finish Line (amerykański producent preparatów do konserwacji rowerów), Morgan Blue (belgijska fabryka olejów do łańcuchów oraz innych preparatów) oraz Rohloff (niemiecki producent części rowerowych). Wybór olejów do łańcucha rowerowego jest bardzo duży, co pozwala na wybór smaru idealnie spełniającego nasze potrzeby (czyli warunki w jakich rower będzie eksploatowany).
Zobacz jako Lista Siatka
Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. FinishLine Teflon PLUS zyskał ogromną popularność z uwagi na rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. 
  30,90 zł
 2. FinishLine Cross Country WET zyskał ogromną popularność z uwagi na rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. 
  30,90 zł
 3. FinishLine Cross Country WET zyskał ogromną popularność z uwagi na rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. 
  13,20 zł
 4. FinishLine Ceramic WET Najbardziej zaawansowany olej syntetyczny. Zawiera fluoropolimery i jest wzbogacony ceramicznie azotkiem boru. Tworzy czystą i bardzo trwałą powłokę smarującą. Wydłuża żywotność i sprawność zespołu napędowego. Przeznaczony do jazdy w zmiennych warunkach pogodowych.
  41,90 zł
 5. FinishLine Ceramic Wax Lube najbardziej zaawansowany olej parafinowy z dodatkiem azotku boru i fluoropolimerów. Opracowana technologia zwiększa siłę przylegania ceramicznych cząsteczek do smarowanych powierzchni. Tworzy suchą i czystą powłokę smarującą, która utrzymuje się dłużej w porównaniu z innymi olejami parafinowymi.
  27,90 zł
 6. FinishLine Ceramic Wax Lube najbardziej zaawansowany olej parafinowy z dodatkiem azotku boru i fluoropolimerów. Opracowana technologia zwiększa siłę przylegania ceramicznych cząsteczek do smarowanych powierzchni. Tworzy suchą i czystą powłokę smarującą, która utrzymuje się dłużej w porównaniu z innymi olejami parafinowymi.
  41,90 zł
 7. FinishLine Cross Country WET zyskał ogromną popularność z uwagi na rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. 
  13,20 zł
 8. Najwyższej jakości olej do łańcucha rowerowego MORGAN BLUE BIO BIKE OIL 125 ml. Smar BIO - na bazie oleju roślinnego- przeznaczony do wszystkich typów rowerów. Zawiera FM (modyfikator tarcia) w celu zapewnienia doskonałych właściwości poślizgowych. Zapobiega zużyciu części oraz przedłuża ich żywotność.
  39,90 zł
 9. Najwyższej jakości olej do łańcucha rowerowego MORGAN BLUE DRY WAX 125 ml. Olej Morgan Blue Dry Wax to preparat do smarowania łańcucha stworzony na bazie wosku. Pozostawia trwałą powłokę zmniejszającą tarcie i chroniącą przed przywieraniem brudu. Zalecany do kolarstwa górskiego i przełajowego. 
  43,90 zł
 10. Najwyższej jakości olej do łańcucha rowerowego MORGAN BLUE RACE OIL 125 ml. Profesjonalny, wysokiej jakości olej przeznaczony do wszystkich typów rowerów. Zawiera syntetyczne dodatki zmniejszające tarcie i ułatwiające płynną zmianę biegów. Do stosowania w lecie, w suchych warunkach pogodowych.
  38,90 zł
 11. Najwyższej jakości olej do łańcucha rowerowego MORGAN BLUE BIKE OIL 125 ml. Uniwersalny smar rowerowy ze specjalnie dobranymi i dodatkami tworzący warstwę antykorozyjną. Olej jest przeznaczony do rowerów turystycznych i miejskich.
  29,90 zł
 12. Promocja
  Smar do piast SHIMANO Nexus biały 100g. Smar marki Shimano przeznaczony do elementów wewnętrznych piast wielobiegowych Nexus. Smaruje, zabezpiecza i konserwuje wnętrze piasty. Pojemność: 100 g
  29,10 zł 58,00 zł
 13. Promocja
  Smar Shimano przeznaczony do hamulców rolkowych. Smar charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie temperatury. Polecany w sytuacjach, gdy hamulce głośno działają i zauważalnie straciły na mocy. Producent: Shimano Model: Roller Break Grease Waga netto: 100 g Zastosowanie: hamulce rolkowe
  37,70 zł 76,00 zł

There are many variations of passages of Lorem Ipsum avail able, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour or randomised words which don't look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text.

Look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text. There are many variations of passages of Lorem Ipsum avail able

Zobacz jako Lista Siatka
Ustaw kierunek malejący
na stronę